Horoskopy › VěštěníJak vybrat věštce a nenaletět podvodníkovi?

Jak vybrat věštce a nenaletět podvodníkovi?

Vybíráme věštce

Vybrat vhodného odborníka na věštění obvykle nějakou dobu trvá. Pokud si budete chtít koupit nový počítač, určitě nevezmete hned první, na který narazíte. Prostudujete parametry a zhodnotíte design, abyste s ním byli spokojeni. S výběrem vhodného věštce je to podobné. Za prvé, budete si muset rozmyslet, jaký typ věštce hledáte (oblasti jsou různé: astrologie, výklad tarotových karet, numerologie, spiritismus, reiki a další). Za druhé, musíte se rozhodnout, jaký způsob výkladu Vám bude vyhovovat nejvíce (výklad osobní, telefonický nebo výklad přes Skype či e-mail).

»   Výběr věštce online

Nejpohodlnější způsob, jak vybrat věštce, je samozřejmě na internetu. Můžete hledat recenze, diskuse a tipy. Ale buďte opatrní. Hodně z toho, na co narazíte, může být jen dobrá reklama. Dnes je snadné publikovat text jako virtuální uživatel, takže rozeznat skutečnou a smyšlenou výpověď nějakého pisatele může být často velmi obtížné. Neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak poznat takovou falešnou recenzi. Jedním vodítkem může být skutečnost, že celý web doporučuje pouze jednu věštírnu nebo určitý on-line výklad, zejména když je takové doporučení okamžitě vidět na úvodní straně (jedná se obvykle o tzv. Microsite, malý jednoúčelový web). Pak si můžete být téměř jisti, že je to inzerát nebo textové reklamní sdělení (tzv. PR článek). Na reklamě není nic špatného, ale je etický problém, když se reklama začne schovávat za skutečně vypadající osobní výpovědi nebo příběhy lidí. Proto musíte být při hledání věštíren na internetu obezřetní.

»   Hledání věštce v okolí

Doporučení známých (tzv. šeptanda) je velmi dobrý způsob, jak získat spolehlivé tipy. Vždy můžete zjistit u přátel, zda mají osobní zkušenost s výklady a věštěním. Další možností je navštívit nějakou esoterickou prodejnu. Věštci poměrně často provádějí výklady přímo v těchto místech. Můžete se také zeptat prodavače v takové prodejně, jestli by Vám mohl někoho doporučit. Mají mezi sebou obvykle velmi dobré vztahy. Na jedné straně jsou věštci zákazníci obchodů s esoterikou, a na straně druhé v těchto prodejnách inzerují přednášky, semináře, setkání a výklady.

Pokud nevíte, který esoterický obchod má nejlepší pověst, podívejte se na internet, udělejte si seznam a navštivte je všechny. Zjistěte, kolik mají zákazníků a jak na Vás prodejna působí . Věřte své intuici. Když „nasajete atmosféru“ onoho místa, můžete rychleji pocítit důvěru nebo naopak pochybnosti.

Jak se vyhnout podvodníkům?

Je vždy užitečné znát běžné tipy, jak poznat podvodného věštce:

  1. Falešný výklad: Pokud Vám věštec bude pokládat mnoho otázek, ale současně nedá dostatek přesných odpovědí, je to podezřelé (chce o Vás zjistit dost na to, aby si mohl začít vymýšlet – jak se říká „vařit z vody“). Může Vás také vyzvat, abyste rozvíjeli jeho nejasné výroky (Věštec: "Vidím něco ve Vaší budoucnosti, ale obraz je nejasný a Vy byste mi mohl pomoci vysvětlit, co to může znamenat.").
  2. Odstranění kletby: Věštec by neměl žádat peníze za odstranění kletby z Vás nebo Vaší rodiny. Věštci nejsou schopni dělat zázraky, proto by takové služby ani neměli nabízet (o to hůře, pokud je to za úplatu.)
  3. Výklady levně nebo zdarma: Mnoho výkladů, které jsou deklarovány jako bezplatné, nakonec zdarma vůbec nejsou. Můžete se například setkat s výklady, kdy je zdarma pouze prvních pár minut. Vy ale nejste schopni během tak krátké doby zjistit nic podstatného. Chcete-li získat užitečné a dobré služby, budete muset zaplatit. Zdarma nemůže pracovat automechanik, lékař ani věštec. Takže pokud máte obavy o své peníze, zeptejte se na možnost a podmínky zrušení výkladu dopředu. Renomovaný věštec by měl umožnit zrušení výkladu a vrácení peněz, pokud se nebudete v průběhu výkladu cítit dobře anebo budete velmi nespokojeni.